مقالات

ارزش غذایی کره بادام زمینی

جدول ارزش غذایی کره بادام زمینی 1

کره بادام زمینی یک محصول فراوری شده و تولید از بادام زمینی خام میباشد. این محصول از بادام زمینی چرخ شده و له شده به وجود می‌آید . بادام زمینی که خود یکی از مهمترین خشکبار موجود در آجیل شب عید میباشد ، دارای انواع خاصی بوده و در برخی از محصولات دیده شده که در ترکیبات به کار رفته در آن ها از عسل و یا شیر استفاده شده است. از همین رو دور از انتظار نیست که فواید و ارزش غذایی کره بادام زمینی از فواید بادام زمینی کمتر باشد.

سرانه مصرف کره بادام زمینی

سازمان جهانی رژیم غذایی (RDA)  کره بادام زمینی را یکی از مهم ترین محصولات و در دسته بندی محصولات با ارزش غذایی بالا گذاشته است. این محصول که یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها میباشد در وعده های صبحانه و میان وعده استفاده میشود و یکی از معروف ترین محصولات در کشور های خارجی به خصوص آمریکا میباشد.

طبق نظر سنجی که از مردم آمریکا شده است، از هر 1000 نفر، 870 نفر از آنها حداقل روزی 2 قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی را در میان وعده خود استفاده میکنند؛ همچنین این آمار در کشور های اروپایی از هر 1000 نفر،490 نفر از آن ها حداقل از یک قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی را در میان وعده روزانه خود قرار میدهند.

خارج از تصور نیست که این محصول خوشمزه با ذائقه مردم ایرانی کاملا هماهنگی داشته باشد . در ایران نیز این محصول طرفداران خود را دارد. خارج از بحث فواید و ارزش غذایی این محصول، بسیاری از افراد فکر میکنند که این محصول دقیقا طعمی مشابه با بادام زمینی دارند. اما قضیه کاملا بر عکس میباشد و طعم کره بادام زمینی با بادام زمینی طعمی کاملا متفاوت دارد و لذیذتر میباشد.

همین تفکر باعث شده است تا کسانی که از طعم بادام زمینی خام تجربه دلپذیری نداشته اند، از امتحان کردن طعم کره بادام زمینی نیز خود داری کنند. در ادامه به ارزش غذایی کره بادام زمینی میپردازیم که توسط سازمان جهانی رژیم غذایی (RDA) سنجیده شده است.

جدول ارزش غذایی کره بادام زمینی 2ویتامین های کره بادام زمینی

ارزش غذایی ترکیبات موجود در کره بادام زمینی

  • پروتئین :  سازمان جهانی رژیم غذایی اعلام کرده است که میزان پروتئین نیاز برای بدن در روز برای مردان 56 گرم و برای زنان 45 گرم میباشد. این در حالی است که هر قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی میزان 7 گرم پروتئین در خود جای داده است. پروتئین مهم ترین عامل برای رشد عضلات میباشد و کره بادام زمینی میتواند تغذیه ای مناسب برای ورزشکاران در میان وعده ها باشد.
  • منیزیم: هر قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی حاوی حدود 60 گرم منیزیم میباشد که میتوان گفت تقریبا هیچ محصول دیگری این مقدار منیزیم را دار نمیباشد. طبق گفته سازمان جهانی رژیم غذایی مصرف منیزیم در روز برای هر مرد به میزان 400 گرم و برای زنان 300 گرم، نیاز میباشد. منیزیم قابلیت کنترل کردن میزان مواد شیمیایی در بدن را بر عهده دارد و میزان کم آن در بدن میتواند برای سلامتی ضرر داشته باشد. مصرف منیزیم برای افراد مسن بسیار حیاتی است.
  • فسفر : میزان توصیه شده فسفر در هر وعده غذایی 973 میلی گرم میباشد که در هر قاشق غذا خوری کره بادام زمینی میزان 110 گرم فسفر وجود دارد که یک نهم فسفر مورد نیاز بدن ما را تامین میکند. فسفر در فرایند انرژی سازی در بدن نقش دارد و میزان زیاد آن باعث انرژی بخشی میشود. از طرفی دیگر فسفر در ماندگاری حافظه در طولانی مدت تاثیر مثبتی دارد.
  • ویتامین b6 : میزان توصیه شده در هر وعده غذایی از سمت سازمان جهانی رژیم غذایی برای ویتامین b6، تقریبا 1.3 میلی گرم میباشد که در هر قاشق کره بادام زمینی تقریبا 0.17 میلی گرم ویتامین b6 وجود دارد. ویتامین b6 برای سلامت قلب بسیار توصیه شده است و در مهار واکنش های آنزیمی نا خواسته نقش مهمی دارد.
  • روی : هر قاشق غذا خوری کره بادام زمینی حاوی 0.85 میلی گرم روی میباشد. روی نقش مهمی در افزایش قد در کودکان دارد و در تقسیم سلولی نقشی مهم دارد. میتوان گفت بدون وجود روی در بدن تقسیم سلولی صورت نمیگیرد و این میتواند برای بدن و سلامتی ضرری جبران ناپذیر داشته باشد.
    این مقدار از روی که در کره بادام زمینی موجود است تقریبا 7 درصد از میزان روی مورد نیاز برای مردان را تامین میکند و این میزان برای زنان میتوان گفت حتی بیشتر از 100 درصد میباشد. اگر بخواهیم به مدلی دیگر توضیح دهیم، میزان روی مورد نیاز برای زنان در روز 0.80 میلی کرم میباشد که در هر قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی میزان 0.85 میلی کرم از روی وجود دارد.
  • ویتامینE : به فرایند بهبود پوست های ترک خورده کمک شایانی میکند و از طرفی دیگر درخشندگی را به پوست هدیه میدهد. میزان ویتامین E موجود در هر مدل از کره های بادام زمینی متفاوت میباشد و این میزان بستگی به شرکت سازنده آن کرده بادام زمینی دارد. اگر از کره بادام زمینی های خانگی اسنفاده میکنید، میزان ویتامین E موجود در هر قاشق غذا خوری تقریبا 2 میلی گرم میباشد.

مواد معدنی کره بادام زمینی

جلوگیری از دیابت با کره بادام زمینی

مصرف بادام زمینی امروزه به عنوان یکی از درمان ها برای درمان بیماری دیابت نوع 2 میباشد. کره بادام زمینی جدا از میزان پروتئینی که در خود جای داده است، بلکه در آن هیچ اثری از چربی های اشباع شده دیده نشده است و میزان زیادی چربی اشباع نشده را در خود جای داده است. چربی اشباع نشده به بهبود حساسیت به سوزن های انسولین و خود انسولین کمک بسیار زیادی میکند.

تحقیق های انجام شده درباره ارتباط کره بادام زمینی و دیابت نشان میدهد که مصرف 2 قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی در روز میتواند از بروز بیماری دیابت نوع 2 تا حد زیادی خود داری کند. همچنین کره بادام زمینی میتواند با بالا بردن سوخت و ساز و میزان فعالیت متابولسیم بدن، چاقی را کنترل کند و با یک رژیم منظم میتواند باعث لاغری شود. همچنین منیزیم موجود در کره بادام زمینی باعث میشود تا میزان قند خود در افرا د بالا نرفته و به تسریع بهبود بیماری دیابت کمک میکند.

همچنین ویتامین D موجود در کره بادام زمینی باعث جذب بهتر باقی مواد در هنگام هضم شدن شده و روند بهبودی بیماران مبتلا به دیابت را تسریع میدهد.
این فواید تقریبا در انواع بادام زمینی یکسان بوده و مربوط به نوع خاصی از بادام زمینی نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *