مقالات

انواع بادام زمینی

حتما شما هم در هنگام خرید بادام زمینی، متوجه تفاوت قیمت انواع بادام زمینی ها شده اید. این تفاوت قیمت به دلیل اندازه بادام زمینی ها، مزه آنها، میزان چربی و سفتی یا پنبه ای بودن بادام زمینی میباشد که همه ی این ویژگی ها مختص به منطقه کشت و برداشت بادام زمینی میباشد. بادام زمینی ها در دو دسته ایرانی و خارجی در بازار به فروش میرسد.

برای اولین بار بادام زمینی در رشته کوه های کشور امریکا کشت و به تمام نقاط صادر میگشت. کشت بادام زمینی برای اولین بار در سال 1289 در ایران انجام شد و اولین استان تولید کننده بادام زمینی ، در شمال کشور و استان گیلان بود . بعد از اولین برداشت کشاورزان و محققان به برتری محصول ایرانی نسبت به محصولات خارجی پی بردند و کشت و برداشت این محصول روز به روز در ایران گسترده تا شد. امروزه بیش از 8 استان و بیش از 12 کشور مشغول به کشاورزی محصول بادام زمینی هستند که در ادامه ابتدا به انواع و مدل های مختلف بادام زمینی ها اشاره کوچکی خواهیم داشت و سپس، ویژگی و برتری بادام زمینی هر استان و کشور را برای شما بازگو خواهیم کرد.

انواع بادام زمینی در بازار

بادام زمینی ها به طور کلی در 3 دسته قلاف دار و پوست کنده و پوست چین شده تقسیم میشوند. بادام زمینی قلاف دار، همان بادام زمینی هنگام برداشت میباشد. بادام زمینی های پوست کنده فاقد قلاف میباشند و شامل بادام زمینی و روکش نازک آن میباشند و در آخر بادام زمینی های پوست چین شده که متشمل از فقط خود بادام زمینی میباشد و هیچ پوست دیگری ندارد. در تمامی نمونه ها ، فواید بادام زمینی یکسان بوده و تفاوت محسوسی در مواد مغذی وجود نخواهد داشت.

اما نکته ای که وجود دارد، به دلیل تفاوت در گونه های مختلف بادام زمینی ، شاهد کیفیت های مختلفی از انواع فرآورده های بادام زمینی نیز میباشیم که هر یک با توجه به کیفیت ، دارای برچسب قیمت متفاوتی خواهند بود.

بادام زمینی قلاف دار

بادام زمینی قلاف دار به صورت بادام زمینی با روکش آن به فروش میرسد. در این نوع از بادام زمینی، روکش اصلی که رنگی قهوه ای-کرمی دارد را جدا نکرده و به اصطلاح بادوم زمینی در داخل قلاف آن میباشد. در هر قلاف 2 عدد بادام زمینی وجود دارد که با روکشی نازک پوشانده شده است. اکثر بادام زمینی های قلاف دار موجود در بازار محصول کشور چین بوده و از کیفیت متوسطی برخوردار میباشند. قیمت این محصول به دلیل داشتن روکش که وزن زیادی از محصول را متشکل میباشد، بسیار پایین تر از باقی محصولات بادام زمینی میباشد. بادام زمینی های غلاف دار به علت مجاورت کمتر با هوای آزاد، بادام زمینی های نرم تری را در داخل خود جای داده اند.

بادام زمینی پوست کنده ( بادام زمینی پاکستانی )

بادام زمینی های پاکستانی را میتوان به عنوان عجیب ترین و پیچیده ترین نوع بادام زمینی انتخاب کرد. بادام زمینی های پاکستانی در واقع همان بادام زمینی های چینی میباشند که در پاکستان فرآوری شده و به فروش میرسد. تولیدی های بادام زمینی در پاکستان، بادام زمینی را از چین خریداری کرده و بعد از گرفتن پوست آن و فراوری بادام زمینی، آنرا به رنگ زعفرانی تفت میدهند که باعث روشن تر شدن رنگ بادام زمینی میشود. بادام زمینی های پاکستانی قیمتی بسیار پایین دارند، به همین دلیل از آنها در صنایع غذایی مانند خلال کردن و یا گرفتن روغن آن و استفاده در شکلات سازی، استفاده میشود. برخی دیگر از فروشندگان نیز این بادام زمینی ها را در آجیل های مخلوط ارزان قیمت، مخلوط کرده و کسی متوجه کیفیت پایین آن نمیشود.

مناطق کشت بادام زمینی در ایران

ایران یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادر کنند‌‌گان بادام زمینی در جهان میباشد. از همین رو دور از انتظار نیست که در بیشتر مناطق ایران این محصول کشت و فرآوری شود. در ادامه برخی از مناطق ایران و برخی از کشور ها که کشت بادام زمینی در آنها صورت میگیرد را برای شما آماده کرده ایم.

بادام زمینی آستانه اشرفی

این نوع از بادام ها معمولا مغز شده(بدون قلاف) در بازار یافت میشود. این بادام زمینی ها به شکل دانه های لوبیا بوده و سایزی متوسط دارد. دارا بودن پوستی نازک و رنگ استخوانی بادام زمینی یکی از نشانه های این محصول است. این نوع بادام زمینی طعمی بسیار لذیذ و عالی دارد و میتوان گفت بادام زمینی های آستانه اشرفی از بهترین نوع این محصول میباشد.

این نوع بادام زمینی همانطور که اسمش نمایان است در آستانه اشرفیه در استان گیلان کشت و فرآوری میشود. در سال های اخیر کشاورزان در دشت مغان نیز شروع به کاشت بادام زمینی کرده اند و محصولات خود را به آستانه اشرفیه میفرستند تا در آنجا فرآوری محصول صورت گیرد.

پوست این بادام زمینی تلخ است و بهتر است قبل از خوردن پوست نازک آنرا جدا کرد تا در هنگام خوردن این محصول رگ تلخی آن از بین برود و لذت بیشتری را احساس کنید. بادام زمینی آستانه اشرفیه به دلیل میزان محدودیت تولید به سرعت به اتمام میرسد و بعد از گذشت فصل بادام زمینی، معمولا در بازار فقط بادام زمینی های خارجی به چشم میخورد. در همچین مواقعی بادام زمینی های کشور عراق به دلیل فراوری محصولات به آستانه اشرفیه فرستاده میشود و بعد از فرآوری به نام بادام زمینی آستانه اشرفیه در بازار فروخته میشود. بادام زمینی های عراقی کیفیتی نزدیک به کیفیت بادام زمینی ها آستانه اشرفیه دارد ولی از طریق رنگ تفاوت آنها قابل تشخیص میباشد ( بادام زمینی های عراقی رنگی روشن دارند).

بادام زمینی آستانه اشرفیه به عنوان مرغوب ترین بادام زمینی تولید شده در سطح ایران میباشد و از همین رو ، مهمترین نقش را در صادرات بادام زمینی در ایران در دست دارد و همواره بر کیفیت این محصول نظارت میشود. به همین دلیل دور از انتظار نیست که قیمت این محصول بسیار بالا باشد.

بادام زمینی پارس آباد

استان اردبیل در چند سال اخیر توانسته است به پیشرفت خوبی از کشاورزی محصول بادام زمینی دست پیدا کند. کیفیت بادام زمینی های پارس آباد با کیفیت بادام زمینی های آستانه اشرفی کاملا یکی بوده و تنها فرق آنها در یکدستی محصول میباشد. بادام زمینی های آستانه اشرفی تقریبا در یک اندازه بوده، ولی بادام زمینی های کشت شده در پارس آباد متشکل از سایز های بزرگ و کوچک بوده است. همین امر باعث شده است که کشاورزان محصول بادام زمینی پارس آباد مجبور به تفکیک بادام زمینی ها به سایز های مختلف باشند. بارش های نسبتا زیاد، آب و هوای خوب و بذر مناسب از عوامل موثر بر کشت بادام زمینی در پارس آباد میباشد.

انواع بادام زمینی 2

بادام زمینی چینی

بادام زمینی های چینی نسبت به بادام زمینی های ایرانی درشت تر و یکدست تر میباشند. پوست روی آنها کمی سخت تر جدا میشود و دارای مغزی سفت تر میباشند. بادام زمینی های چینی کیفیت بسیار خوب و راضی کننده ای دارند. 75 درصد از بادام زمینی که در بازار ایران به فروش میرسد، بادام زمینی های چینی میباشند. یکی از معایب بادام زمینی های چینی، تلخ مزه بودن آن میباشد که مقداری از این تلخی به خاطر پوست روی آن میباشد. به همین علت، بادام زمینی های چینی به صورت خام وارد کشور میشود و به طعم های مختلف از جمله؛ ترش ( سرکه ای )، شور، تند، روکش دار شکلاتی، طعم های باربیکیو و ذغالی یا همان دودی، نمک پاش شده و روکش دار های فانتزی فرآوری میشود.

احتمالا اسم بادام زمینی دو آتیشه به گوش شما خورده است. برخی از وارد‌‌کنند‌‌گان و تولیدی ها، بادام زمینی های چینی را در هنگام تفت دادن بیشتر در تاوه ( ظرف مخصوص تفت دادن ) نگه میدارند و این کار باعث برشته شدن و ترد شدن محصول میشود. بادام زمینی های دو آتیشه رنگی قهوه ای روشن به خود میگیرند؛ بادام زمینی های دو آتیشه مقدار فواید کمتری را دارند و فواید خود را در هنگام تفت داده شدن از دست میدهند.

بادام زمینی عراقی

میتوان گفت در بین بادام زمینی خام آستانه اشرفی و بادام زمینی های کشور عراق، تقریبا هیچ تفاوتی از نظر مزه و یا اندازه ای ندارد. اما بادام زمینی های عراقی در هنگام فراوری محصول، ضعف خود را نشان داده و میزان کیفیت در همین مرحله نمایان میشود. بادام زمینی های عراقی بسیار شکننده بوده و از نظر چربی، مقدار روغن کمتری دارند و کمی خشک تر هستند.

بادام زمینی های عراقی به دلیل شباهت زیاد به بادام زمینی های ایرانی، در بازار های ایران به عنوان بادام زمینی های آستانه اشرفی به فروش میرسد. یکی از ویژگی ها و راه های شناخت بادام زمینی عراقی، شناخت از روی بادام زمینی قلاف دار آن میباشد. در بادام زمینی های قلاف دار عراقی به طور میانگین 3 و یا 4 عدد بادام زمینی وجود دارد که در نمونه های ایرانی این مقدار 2 عدد میباشد. بادام زمینی عراق مقداری از بادام زمینی های چینی ریز تر میباشد ولی یک دستی در اندازه ندارد.

بادام زمینی هندی

بادام زمینی های هندی شکلی متفاوت از همه ی انواع دیگر بادام زمینی های دارند. بادام زمینی های هندی برخلاف دیگر بادام زمینی ها که شکلی بیضی به دارند، تقریبا گرد و کروی میباشند و تشخیص دادن آنها از دیگر بادام زمینی ها کار بسیار راحتی است. از بادام زمینی های هندی بیشتر در درست کردن محصولات دیگر استفاده میشود.

برای مثال به دور این بادام زمینی ها شکلات ریخته و محصول بادام زمینی با روکش شکلات را فرآوری میکنند . بعد از بسته بندی به فروش میرسانند. این بادام زمینی ها بسیار ترد و خوش طعم بوده و پوسته نازک آنها مقدار تلخی بسیار بسیار پایینی دارد. سایز بادام زمینی های هندی بسیار ریز میباشد و تقریبا ظاهری شبیه به فندق دارند.

فروشگاه آجیم گلد برترین و بزرگترین وبسایت فروش انواع بادام زمینی در ایران با ارائه انواع بادام زمینی با برترین کیفیت ، پذیرای انواع سفارشات شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *